Wycieczka do Magicznych Ogrodów kl ID i IF

 W najważniejszy dla wszystkich dzieci dzień – Dzień Dziecka, 1 czerwca 2016r. klasa ID i IF z wychowawczyniami Teresą Kryśko i Olgą Rechnio były na wycieczce w Magicznych Ogrodach w Trzciankach. To właśnie tam w pobliżu Janowca nad Wisłą wśród łak, lasów i lessowych wąwozów położony jest rodzinny park tematyczny-Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię opowiadajacą o dwóch potężnych czarodziejach-Aragu i Zoranie, których życiowe drogi niejednokrotnie splatajac się ukształtowały Magiczne Ogrody. 
W przepięknej scenerii kilkuhektarowego ogrodu odkryliśmy place zabaw, miejsca wypoczynku i tajemnic, Dom czarodzieja, Marchewkowe pole, Rabankowe wzgórze, Bulwiakową osadę, straszne Mroczysko i wiele innych atrakcji. Urocze Mordole i animatorzy z róznych basni towarzyszyli nam w tej niezwykłej wyprawie.
Z Magicznych Ogrodów pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. Tam czekała nas niezwykła wyprawa eko-busikami do Korzeniowego Dołu. Następnie zakupiliśmy kazimierskie koguty oraz inne pamiątki i szcześliwi wróciliśmy do domu. Wszystkie dzieci stwierdziły zgodnie, ze była to wspaniała wycieczka. 

 Wycieczka klasy III A Kozłówka-Lublin
 2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy III A uczestniczyli w wycieczce jednodniowej pod opieką p. Doroty Jankowskiej-Mazur
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie XVIII-wiecznego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozłówce. Dzieci mogły zachwycać się najlepiej zachowaną rezydencją arystrokratyczną w Polsce, zbudowaną w stylu późnego baroku, urządzoną przez Konstantego Zamoyskiego. Przez chwilę przeniosły się w odległe czasy. Podziwiały wspaniałe wnętrza, meble i dzieła sztuki oraz słuchały opowieści pani przewodnik o sławnych postaciach z dawnych dziejów Polski. Niezwykłą atrakcją okazał się paw spacerujący po pięknych ogrodach, który chętnie pozował do zdjęć. 
Następnie uczniowie obejrzeli spektakl w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie pt. ,,Pchła Szachrajka". Pełna absurdów wierszowana opowieść Jana Brzechwy o niezliczonych przygodach i szachrajstwach tytułowej bohaterki wzbudziła wiele emocji. Ogromną atrakcją przedstawienia były magiczne sztuczki inspirowane treścią utworu. Stały sie okazją do ożywionych dyskusji na temat iluzji.
Klasa III A zwiedziła również jedno z magicznych miejsc w Lublinie - wieś w centrum miasta, czyli Muzeum Wsi Lubelskiej. Spacer edukacyjny z przewodnikiem na tle malowniczego krajobrazu ze strumykami, zwierzętami w zagrodach i roślinami ozdobnymi obok chat, pozwolił dzieciom poznać życie codzienne ludzi w dawnej wsi i w małym miasteczku. Zabytkowy wiatrak typu holenderskiego z Zygmuntowa, chaty kryte strzechą, wyposażenie izb, które wskazuje na bogactwo tradycji i zapomnianych obrzędów, drewniany kościół, dwór, zabudowa miasteczka - to tylko niewielka część bogactw, jakie kryje w sobie lubelski skansen. 
Wycieczka pozostawiła wiele wrażeń. Przepiękna pogoda umożliwiła zrealizowanie całego programu i aktywny wypoczynek w niezwykle urokliwych miejscach.

 WYCIECZKA do MAGICZNYCH OGRODÓW i Kazimierza Dolnego klas I e i  II b 

 Dnia 31 maja 2016 roku klasa I e i II b odbyły wycieczkę do Magicznych Ogrodów i Kazimierza Dolnego. Uczniowie przez ponad cztery godziny korzystali z atrakcji ogrodów takich jak: Kwiatowa Dolina, Wodny Świat, Gród Krasnoludów, Smocze Gniazdo oraz zajęć terenowych prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów.. 
Następnie odbyli rejs statkiem po Wiśle z Janowca do Kazimierza Dolnego. Tam zwiedzili rynek, kupili kazimierskie koguty i inne pamiątki. Zadowoleni z pięknej pogody i atrakcyjnej wycieczki wrócili do Białej Podlaskiej.
 WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU KLASY III b i III d

 W dniu 01.06.2016r. klasy III b i III d wzięły udział w jednodniowej wycieczce klasowej do Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki było oglądaniesztuki w Białostockim Teatrze Lalek pt.„ O rybaku i złotej rybce”. Spektakl opowiadał o ludzkich przywarach – chciwości i chytrości – z „przymrużeniem oka”. Z teatru uczniowie udali się do Białostockiego Muzeum Wsi. Na terenie muzeum mieli okazję obejrzeć stare, oryginalne zabudowania oraz eksponaty etnograficzne (narzędzia, wyposażenie zagród i domów itp.). Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Jurajskiego Parku Dinozaurów. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi, dzieci poznały historię epoki, w której żyły dinozaury, różne gatunki tych gadów oraz ciekawe fakty z ich życia. Uczniowie skorzystali także z dodatkowych atrakcji parku: parku linowego, kolejki górskiej, autodromu oraz wesołego miasteczka. Na pamiątkę pobytu w parku, dzieci pozowały do zdjęć w paszczy tyranozaura. Do domu wróciły trochę zmęczone, ale bardzo zadowolone.

 WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS II D i II G
 W dniu 17 maja 2016r. klasy II D i II G wzięły udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. 
W programie były Czekoladowe Warsztaty w Pijalni Czekolady E. Wedel. Dzieci dekorowały białą czekoladą pierniczki w kształcie serce oraz piły gorącą czekoladę z bitą śmietaną. Obejrzały spektakl w Teatrze Guliwer pt. „Brzydkie kaczątko”. Po obiedzie obejrzały sprzęt zgromadzony na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego oraz zwiedziły Stadion Narodowy. Dzieci wróciły do domu pełne wrażeń. 

WYCIECZKA DO WARSZAWY  KLASY I G i I H

  11 maja 2016r. kl. I g oraz I h wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy dzieci zaczęły od wizyty w Muzeum Narodowym. Tam uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników – dla najmłodszych koncentrują się na edukacji przez zabawę, w pracy ze starszymi grupami wykorzystywane są zarówno druki edukacyjne, jak i aplikacje na tablety oraz prezentacje komputerowe. Wszystkie zajęcia mają charakter interaktywny. Dzieci odbyły również warsztaty w Manufakturze Cukierków. Miały możliwość zobaczyć jak powstają i smakują własnoręcznie zrobione słodycze. Każdy z uczestników dostał ukręconego lizaka oraz paczkę cukierków. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. W Koperniku znajduje się sześć wystaw stałych, a także Majsternia, Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny, do których wstęp odbywa się w ramach biletu do Kopernika. Nasi uczniowie mieli okazję oglądać teatr robotów i byli nim zachwyceni. Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY II a i II i
 W dniu 5.05.2016 r. klasy II a i II i wzięły udział w jednodniowej wycieczce klasowej do Warszawy. Dzieci rozpoczęły wizytę w Centrum Nauki Kopernik od zwiedzenia Ogrodu Odkrywców. Następnie w Planetarium uczniowie obejrzeli film pt. „Polaris” o biegunie północnym i południowy. Poznały też nazwy gwiazd w konstelacji Panny i Lwa. Następnie klasy udały się na Stadion Narodowy do Oceanarium Prehistorycznego 3D, tam dzieci przeżyły atak rekina oraz poznały olbrzymie stworzenia morskie, które żyły w oceanach przed milionami lat . Po obfitym obiedzie, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie wystaw stałych w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy wspaniale bawili się. Dzieci aktywnie korzystały z możliwości doświadczenia nauki z różnych dziedzin na interaktywnych stanowiskach w sześciu galeriach stałych. Wycieczka była bardzo udana.

 WYCIECZKA III C DO WARSZAWY

 20 kwietnia 2016r. klasa IIIC wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Główną atrakcją wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie wykonywali doświadczenia matematyczno-fizyczne, chemiczne i biologiczne. Obejrzeli seans pt. ,,Polaris” w Planetarium. Dodatkowymi atrakcjami były Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, wystawa plenerowa wozów bojowych i samolotów w Muzeum Wojska Polskiego. Dzieci odbyły również warsztaty w Manufakturze Cukierków. Miały możliwość zobaczyć jak powstają i smakują własnoręcznie zrobione słodycze. 
Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.
 Klasa I „b” oraz I „i” na wycieczce w Warszawie
12 kwietnia 2016r. kl. I „b” oraz I „i” wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie spektaklu „Bajka o deszczowej kropelce i tęczy” w Teatrze „Guliwer”. Morał seansu pokazał, że życie nie toczy się tylko wokół nas samych ale, że trzeba i warto pomagać innym. Z teatru uczniowie udali się do ogrodu na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie podziwiali roślinność i panoramę Warszawy. Następnie przeszli do Planetarium i oglądali pokaz „Anatomia wszechświata”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się wiele eksponatów. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk, w których uczestniczyli. Wycieczka przez długi czas będzie wspominana. 
Kreator stron internetowych - przetestuj