Wycieczka do Lublina

   Dnia 27 października 2015r. klasy II „c” i II „f” uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Lublina. Pierwszą atrakcją w mieście wojewódzkim była Lubelska Trasa Podziemna, która liczy prawie 300m długości i stanowi ciąg XVI i XVII wiecznych piwnic prowadzących do lochów Trybunału Koronnego przez Rynek, ulicami Złotą i Archidiakońską, aż do Placu po Farze.
Następnym punktem wycieczki był marionetkowy spektakl w Teatrze Andersena pt. „Czarodziejski flet Mozarta”. Po teatrze obie klasy udały się na obiad do jednej z restauracji na Starówce Lubelskiej. 
Na koniec uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja wycieczki- największa w Polsce wystawa budowli z kloców LEGO w Outlet Center w Lublinie. Dzieci mogły zobaczyć niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, były też eksponaty interaktywne (roboty), instrumenty muzyczne z klocków i inne budowle. Nie było czasu na nudę, gdyż oprócz wystawy była również strefa zabaw klockami LEGO, zjeżdżalnie samochodowe, wielkie klocki do budowania mega budowli, Brick Wall – ściana do „pisania” klockami, i wiele innych atrakcji dla dzieci. Na koniec wycieczki dzieci mogły kupić klocki LEGO na pamiątkę. Przez cały czas towarzyszył nam przewodnik, który zabawiał dzieci i opowiadał im o historii Lublina . Bezpieczny transport zapewnił nam kierowca firmy Mario Presto, a w opiece nad dziećmi pomagali rodzice z obu klas.
O godz. ok. 18.30 wróciliśmy do Białej Podlaskiej, a uczniów odebrali rodzice.
Kreator stron internetowych - przetestuj